Oční lékař vám diagnostikoval šedý zákal?

Nyní máte možnost volby, chtějte osvědčenou kvalitu. AcrySof® jsou moderní nitrooční čočky pro korekci široké škály zrakových vad. Po celém světě jich bylo implantováno více než 100 milionů.

Šedý zákal (katarakta) je přirozenou součástí stárnutí, kdy dojde k postupnému zkalení přirozené čočky uvnitř vašeho oka. Toto zkalení brání světlu proniknout nerušeně k sítnici. Proto je vaše vidění rozmazané, jasné barvy tlumené, hůře vidíte za šera a brýle na čtení ani kontaktní čočky už nepomáhají. Kataraktě nelze předcházet, jediný způsob léčby je chirurgické vyjmutí vaší zkalené čočky a její výměna za novou, umělou čočku, která obnoví průchod světla k sítnici a tím i kvalitu vidění.

Diagnostikoval vám lékař kataraktu? V Hradeckém očním sanatoriu řešíme problém se šedým zákalem refrakční nelaserovou operací
Oko funguje podobně jako fotoaparát. Podíváme-li se na nějaký předmět, odrazí se od něj světelné paprsky a pronikají do oka skrze rohovku. Čočka, umístěná za duhovkou, soustředí paprsky k sítnici, kde se světel­ná energie přemění na elektrické impulzy. Ty jsou pak přenášeny optickým nervem do mozku, který je zpracuje v obraz.
Jak působí šedý zákal na oční čočku

Jak je prováděna moderní operace katarakty?

Odstranění katarakty je jedním z nejčastějších a nejúčinnějších chirurgických zákroků. Ve světě se každý rok provádí více než 3 miliony operací. Celá procedura je prováděna ambulantně při povrchovém znecitlivění a obvykle trvá jen několik minut. Naši lékaři jsou odborníci a mají velké množství zkušeností s těmito zákroky.

Operace zahrnuje tyto části:

  1. Chirurg vytvoří 2 mm řez pro vstup do oka
  2. Ultrazvukem rozbije a odstraní zkalenou čočku
  3. Implantuje novou umělou nitrooční čočku
  4. Pooperační péče zahrnuje kontrolu a aplikaci očních kapek jako prevenci infekce a urychlení hojení

Co je nitrooční čočka?

Nitrooční čočka je náhrada přirozené čočky, která se během operace očí vloží do oka a nahradí tak původ­ní zkalenou čočku.

Moderní materiál - je vyvíjený a vyrobený zvláště pro nitrooční čočky. Organismus ho velmi dobře snáší a tím přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. Dnešní technologie umožňují navíc i ochranu očí před UV zářením nebo před škodlivým modrým zářením, které může poškozo­vat sítnici, využitím speciálních filtrů vázaných v materiálu čočky.

Optické vlastnosti a výsledky - díky nejnovějšímu technologickému pokroku a novým materiálům, přinášejí umělé nitrooční čočky významné výhody, které mohou zlepšit kvalitu Vašeho vidění a tím i kvalitu Vašeho života.

Nitrooční čočka podle vašeho výběru - například umožní perfektní vidění do dálky, na blízko i na střední vzdálenost, nebo vyřeší potíže s viděním způsobené nerovností rohovky - tzv. astigmatismus. Ve většině případů pacienti již nepotřebují brýle.

Nelaserová operace šedého zákalu - Operace katarakty v Hradeckém očním sanatoriu

Výběr nitrooční čočky

Seznam Nitroočních čoček AcrySof®.

Jakmile se rozhodnete pro opera­ci šedého zákalu, je důležité:

• Přesné změření očí na přístrojích ke stanovení správné dioptrické síly umělé nitrooční čočky.

• Důkladná konzultace s lékařem, jaká nitrooční čočka nejlépe odpovídá potřebám vašeho životního stylu, tak aby výsledek operace byl pro vás optimální. Vedle zdravotních a lékařských zákroků očí provádíme také plastické operace očních víček pro lepší vzhled vašich očí. 

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti