Šedý zákal neboli katarakta je v současnosti řešitelné onemocnění a léčby se není třeba obávat. Kataraktu nelze odstranit žádnými kapkami, speciálními brýlemi ani cvičením. Jediným účinným řešením je chirurgický zákrok (operace). V Hradeckém očním sanatoriu odstraňujeme šedý zákal bezpečně a bezbolestně při použití moderních operačních metod.
Při operaci šedého zákalu je z oka odstraněna zkalená čočka a nahrazena čočkou umělou. Operatér při zákroku vytvoří mikrořez 2,2 mm a vaše oko se velmi rychle zahojí bez jakéhokoliv šití a stehů. Po zákroku, který je na našem pracovišti prováděn ambulantně, odcházíte ještě ten den domů. Druhý den pak na operované oko vidíte. Nabízíme krátké objednací termíny k operaci šedého zákalu.
Operace šedého zákalu (operace katarakty)

Vyberte si ten správný typ čočky

Kvalitu výsledného vidění významně ovlivňuje jednak práce operatéra, ale také kvalita nitrooční čočky. V Hradeckém očním sanatoriu implantujeme vysoce kvalitní a ověřené čočky amerického výrobce Alcon. V naší nabídce si po konzultaci s lékařem můžete vybrat vhodnou variantu:

  • Asferickou monofokální čočku s filtrem modrého světla pro ochranu sítnice
  • Torickou asferickou monofokální čočku s filtrem modrého světla pro ochranu sítnice a korekci astigmatismu
  • Trifokální asferickou čočku s filtrem modrého světla pro ochranu sítnice a kvalitní funkční vidění na blízko, střední vzdálenost a do dálky
  • Trifokální torickou čočku s filtrem modrého světla pro ochranu sítnice, kvalitní funkční vidění na blízko, střední vzdálenost i do dálky a korekci astigmatismu
  • Monofokální čirou čočku
Takto se po operaci šedého zákalu zlepší zrak s monofokální a trifokální asférickou čočkou
Při operaci je nutné použít tzv. viskoelastický gel, který při operaci chrání velmi jemné struktury oka. Kvalitní gel používáme při každé operaci. Pokud se však rozhodnete pro implantaci nadstandardní čočky, pak vám doporučujeme zvolit doplatkový viskoelastický gel s obsahem kyseliny hyaluronové, který působí v oku navíc revitalizačně.

NITROOČNÍ ČOČKA ACRYSOF® IQ PANOPTIX™ 

Nabízí pacientům po operaci katarakty více svobody a nezávislosti na nošení brýlí. Nitrooční čočka ACRYSOF® IQ PANOPTIX™ napodobuje přirozenou zrakovou adaptaci a umožní vyřešit šedý zákal i presbyopii současně.

Výměna oční čočky způsobuje takto výrazné zlepšení vidění po operaci šedého zákalu a odstraňuje příznaky
Nitrooční čočka AcrySof® IQ PanOptix™ umožňuje pacientům přiblížit mladistvé vidění a přirozeně se přizpůsobit jejich zrakovým potřebám a opírá se o ověřenou kvalitu celosvětově nejpoužívanějšího materiálu AcrySof® pro refrakční vady.

Chcete-li pomoci šetrným způsobem, napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti